Co ubrać na randkę z dziewczyną?

Udostępnij

Wyjście na randkę jest zawsze nieco stresujące - zwłaszcza, jeśli jest to jedno z pierwszych spotkań. Należy bowiem wymyślić oryginalne miejsce oraz zaplanować coś naprawdę wyjątkowego. Aspektów do przemyślenia jest zatem wiele - jednym z nich jest również wygląd. A więc: co ubrać na randkę z dziewczyną?

Randka z dziewczyną - najbardziej odpowiedni ubiór

Odpowiednio dobrane ubrania to nie tylko komfort i wygoda, ale przede wszystkim skuteczne podniesienie poziomu pewności siebie. Modna stylizacja czy oryginalne dodatki są zatem kluczowe. Ubiór jest niejako wizytówką każdego człowieka. Świadczy o jego statusie społecznym czy nawet wyznawanych poglądach. Za pośrednictwem garderoby można także manifestować wierność jakiejś idei, bądź oddawać szacunek miejscu czy osobie. 

W wielu przypadkach ubiór jest formą etykiety, a także przynależności do danej grupy społecznej. Po nim możemy również stwierdzić, gdzie pracuje dana osoba - garnitur, wypastowane buty i śnieżnobiała koszula należy z pewnością do jakiegoś biznesmena, a koszula w kratę i trampki do osoby zajmującej się programowaniem czy innymi sprawami związanymi z komputerem. Takie stereotypy mogą być w wielu przypadkach krzywdzące, jednak są wciąż mocno zakorzenione. Przykładanie dużej wagi do ubioru nie jest niczym dziwnym - każdy chętnie stroi się na jakieś ważne wydarzenie, czy wybiera nieco luźniejszy outfit na spotkanie z przyjaciółmi.

Odpowiednia odzież na randkę zależy przede wszystkim od jej charakteru, a także stopnia zażyłości danej pary. W grę mogą wchodzić również przyzwyczajenia czy upodobania - wiele kobiet na przykład chętnie nosi wieczorowe suknie na co dzień, a mężczyźni, którzy już skończyli pracę, zostają w swoich firmowych garniturach. Trudno jest zatem jednoznacznie stwierdzić, co najlepiej ubrać na randkę. Można jednak posiłkować się kilkoma wskazówkami - możliwości jest bowiem mnóstwo:

  • styl casual - to zazwyczaj proste i bardzo popularne stylizacje, które sprawdzają się doskonale w każdej sytuacji. Może to być na przykład dobrze dobrana koszula, dżinsy oraz skórzane buty albo sweter, chinosy oraz półbuty. Równie popularna w tym wypadku jest czarna skórzana kurtka, która doskonale komponuje się  z wysokimi czarnymi butami oraz obcisłymi dżinsami.
  • styl street vibe - przeznaczony jest głównie dla mężczyzn, którzy lubią czuć się luźno i komfortowo, bez względu na okazję. Taka stylizacja to przede wszystkim kurtki typu bomber, luźne dżinsy i sportowe buty albo tenisówki. Można także ubrać płaszcz typu camel, do którego idealnie pasować będzie obcisły sweter i sneakersy.
  • styl smart casual - to opcja dla tych, którzy lubią być eleganccy, zachowując jednocześnie wygodę ubioru. Niezbędna jest marynarka i dopasowane spodnie, a także elegancka koszula. Stylizację taką dopełniają najczęściej skórzane buty lub półbuty.

Wybierając odpowiednią stylizację na randkę, warto pamiętać przede wszystkim o tym, by była ona wygodna. Mężczyzna powinien czuć się komfortowo i pewnie - wtedy z pewnością każde spotkanie będzie udane.