Suplementy diety dla mężczyzn

Udostępnij

W każdej aptece znaleźć można wiele suplementów diety, które przeznaczone są dla mężczyzn. Dostępne są one praktycznie od ręki i nie wymagają recepty. Suplementy diety dla mężczyzn pomagają utrzymywać odpowiednio dobrą formę, wpływają również na potencję, a także ogólne samopoczucie. Jakie składniki powinny być w takich preparatach?

Co zawierają suplementy diety dla mężczyzn?

Witaminy, które przeznaczone są tylko dla mężczyzn, różnią się w składzie od tych, które powinny spożywać kobiety. Różnica tego typu wynika przede wszystkim z innych mechanizmów, jakie zachodzą w ciałach obu płci. Tryb życia czy szybkość przemiany materii jest bowiem bardzo często uwarunkowana właśnie poprzez płeć. Równie istotny jest fakt konkretnego zapotrzebowania na dany składnik mineralny - w tym wypadku także pojawiają się różnice między obiema płciami.

Przyjęło się powszechnie, że mężczyźni potrzebują znacznie więcej witamin niż kobiety. Częściej pracują oni fizycznie, mają także większą masę mięśniową oraz kostną. Suplementy dla mężczyzn powinny zatem zawierać przede wszystkim:

  • witaminy z grupy B - takie składniki pozwalają na walkę z ciągłym zmęczeniem i stresem,
  • potas oraz magnez - elementy te wpływają na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, a zwłaszcza układu nerwowego,
  • witamina C - odpowiada ona przede wszystkim za odporność na różnego rodzaju infekcje, a także poprawia jakość nasienia i wpływa bardzo pozytywnie na płodność,
  • witamina D - wpływa znacząco na dobre samopoczucie każdego mężczyzny, a także spokojny sen, co przekłada się również na jego zdrowy wygląd każdego dnia,
  • cynk - związek ten ma ogromny wpływ na utrzymanie prawidłowej płodności, a także poziom testosteronu w ciele każdego mężczyzny;
  • tauryna - to aminokwas niebiałkowy, który szczególnie polecany jest mężczyznom uprawiającym sport, a także osobom pracującym umysłowo.

Suplementy diety dla mężczyzn powinny zawierać wszystkie wymienione wyżej składniki, a także kilka dodatkowych. Wpływają one znacząco na funkcjonowanie całego organizmu. Mężczyźni potrzebują bowiem dużo energii do tego, by pokonywać codzienne trudności i radzić sobie ze stresem. Mają oni również bardzo szybki metabolizm, zatem spożywane przez nich posiłki powinny obfitować we wszystkie najważniejsze składniki mineralne. 

Spożywanie odpowiedniej mieszanki witamin i minerałów to doskonały sposób na utrzymanie formy oraz dobrego samopoczucia bez względu na okoliczności czy wiek. Tego typu tabletki przyjmuje się najczęściej podczas posiłku. Na rynku farmaceutycznym znaleźć można wiele rozmaitych suplementów diety. Warto zapoznać się nie tylko z ceną takich tabletek, ale także ich składem. W wyborze najbardziej odpowiedniego specyfiku pomóc może na przykład farmaceuta bądź też lekarz. Wizyta u specjalisty jest doskonałym pomysłem, gdyż na podstawie wywiadu oraz wykonanych badań może on wskazać najbardziej odpowiednie dla danej osoby suplementy diety. Taka wizyta nie jest przecież kosztowna i nie zajmuje zbyt dużo czasu, a może przynieść każdemu mężczyźnie wiele korzyści.