Przyczyny problemów z erekcją w młodym wieku

Udostępnij

Zaburzenia erekcji to problem, który może dotknąć każdego mężczyzny - bez względu na jego wiek czy status materialny. Dolegliwości tego typu są bardzo niekomfortowe i z reguły rzutują negatywnie na całe życie seksualne danej osoby. Pojawiają się frustracje oraz złe samopoczucie, które może nawet doprowadzić do rozpadu relacji. 

Niestety problem ten stanowi wciąż w wielu środowiskach temat tabu. Nie rozmawia się o problemach ze wzwodem, a przyznanie się do takiej sytuacji traktowane jest jako porażka. Sama wizyta u lekarza stanowi często dla niektórych mężczyzn olbrzymie wyzwanie. Wiele osób nie zdaje sobie także sprawy, jakie są przyczyny problemów z erekcją w młodym wieku.

Zaburzenia erekcji w młodym wieku - dlaczego?

Przyczyn problemów z erekcją - które mogą pojawić się nawet w młodym wieku - jest naprawdę bardzo dużo. Dolegliwości tego typu nie są same w sobie chorobą, ale mogą być jej skutkiem. Warto zatem udać się do lekarza, który dzięki swojemu doświadczeniu, a także rzetelnej wiedzy wskaże każdemu najbardziej odpowiednią, a przede wszystkim skuteczną drogę do wyleczenia.

Problemy z utrzymaniem wzwodu mogą mieć różną przyczynę. Jako te najczęściej występujące wymienia się między innymi:

  • przebyte urazy - złamania kości biodrowej czy miednicy mogą skutecznie utrudniać życie seksualne,
  • problemy natury psychicznej - długotrwałe zmęczenie, depresja czy niezadowolenie ze swojego związku to również aspekty, które mogą wpływać na zaburzenia erekcji,
  • nadużywanie alkoholu - choć wiele osób myśli, że alkohol stanowi swego rodzaju afrodyzjak, to jego spożywanie może prowadzić do poważnych problemów z utrzymaniem wzwodu,
  • palenie papierosów - większość mężczyzn, którzy cierpią na zaburzenia erekcji, są nałogowymi palaczami. Dym tytoniowy i nikotyna są bowiem szkodliwe dla całego organizmu i mogą także wpływać niekorzystnie na układ płciowy,
  • choroby związane z ciśnieniem - niskie ciśnienie krwi powoduje bardzo często zaburzenia erekcji. Niestety, tego typu schorzenia przytrafiają się mężczyznom w każdym wieku;
  • przyjmowane leki - na spadek libido, a także problemy z utrzymaniem wzwodu mogą także wpływać niektóre przyjmowane leki. Szczególnie negatywne działanie na układ płciowy mają leki regulujące ciśnienie, a także niektóre hormony i leki psychotropowe.

Zaburzenia erekcji mogą zatem pojawić się w każdym wieku. By uniknąć tego typu niekomfortowych sytuacji, warto przemyśleć dokładnie swój tryb życia. Brak ruchu, używki czy nieodpowiednia dieta mogą sprawić, że takie problemy pojawią się w życiu danego mężczyzny bardzo szybko. 

Rozwiązań takich sytuacji jest wiele. Przede wszystkim można zdecydować się na przyjmowanie odpowiednich suplementów diety, które zawierają w sobie syldenafil. Związek ten znajduje się na przykład w Viagrze, czyli popularnej niebieskiej tabletce. Dostępne w aptekach suplementy działają zazwyczaj skutecznie. Wystarczy spożyć czy rozgryźć taką tabletkę godzinę przed planowanym stosunkiem płciowym. Przyjmowanie takich leków powinno być jednak poprzedzone konsultacją z lekarzem lub choćby farmaceutą. Mogą one bowiem uczulać, a także wywołać jakieś niekorzystne skutki uboczne.