Zaburzenia erekcji u mężczyzn

Udostępnij

Problemy z erekcją to niezwykle niekomfortowa przypadłość, która dotyka coraz więcej mężczyzn. Zdarza się bez względu na miejsce zamieszkania, status społeczny czy aktywność seksualną. Problemy z utrzymaniem wzwodu nie są same w sobie chorobą, ale mogą ją na przykład maskować. Zaburzenia erekcji mogą być wywołane przez problemy z krążeniem czy układem moczowym. Jeśli tego typu problem utrzymuje się przez wiele dni, wówczas warto zgłosić się do lekarza specjalisty. 

Zaburzenia erekcji - przyczyny

Problemy ze wzwodem występują niezwykle często. Taki stan może mieć różne podłoże. Wśród najczęstszych przyczyn zaburzeń erekcji wymienia się między innymi:

  • choroby układu naczyniowego - może to być na przykład miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze,
  • zaburzenia na tle psychicznym - depresja, a także długotrwały stres,
  • kontuzje prącia - na przykład złamanie, uraz miednicy czy też biodra,
  • choroby metaboliczne - problemy z tarczycą, a także cukrzyca,
  • nadużywanie alkoholu - używka ta wpływa bowiem niekorzystnie na funkcjonowanie całego organizmu,
  • przyjmowane leki - ogromny wpływ na sprawność seksualną mają na przykład leki na nadciśnienie, hormony, a także leki psychotropowe,
  • problemy w związku - trudność w dogadaniu się z partnerem czy niekończące się kłótnie mają zazwyczaj bardzo negatywny wpływ na życie seksualne.

Oprócz wymienionych wyżej czynników, warto wymienić również chroniczne zmęczenie. To stan, który towarzyszy niestety wielu ludziom. Stres jest bardzo negatywnym czynnikiem, który wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie całego organizmu. Problemy w związku i niemożność dogadania się ze swoim partnerem rodzi różnego rodzaju frustracje - w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u terapeuty, który może pomóc wyjaśnić tę niekomfortową sytuację.

Jednorazowy problem z utrzymaniem erekcji nie jest wcale powodem do niepokoju. Jeśli natomiast sytuacja taka się powtarza, wówczas trzeba zgłosić się do specjalisty. Pomoże on szybko i skutecznie wyleczyć tę przypadłość. Wizyta u odpowiedniego lekarza to także możliwość sprawdzenia ewentualnych przyczyn takiego stanu. Zaburzenia erekcji mogą bowiem ukrywać niejako jakąś poważną przypadłość, której nieleczenie może prowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem, a nawet stanowić zagrożenie dla życia.  Nie warto zatem zwlekać z taką wizytą. 

Niestety, wielu mężczyzn wciąż uważa kłopoty z erekcją za coś niezwykle wstydliwego, o czym w ogóle nie powinno się rozmawiać. Warto zatem pamiętać, że taka przypadłość jest do wyleczenia - wystarczy wybrać odpowiednią do tego drogę i poprosić o pomoc specjalistę. Na rynku farmakologicznym znaleźć można wiele leków oraz suplementów diety, które mogą pomóc w podniesieniu libido czy też utrzymaniu erekcji przez dłuższy czas. Takie specyfiki działają jednak tylko doraźnie i wcale nie rozwiązują problemów. Wizyta u lekarza - nawet tylko profilaktyczna - może skutecznie pomóc w uporaniu się z tym niekomfortowym i wciąż wstydliwym dla wielu mężczyzn problemem.