Problemy z krążeniem a zaburzenia erekcji

Udostępnij

Zaburzenia erekcji to niekomfortowy stan, który może przydarzyć się każdemu mężczyźnie. Tego typu dolegliwości pojawiają się bez względu na wiek, pochodzenie czy status społeczny. Mogą one być wywołane przez rozmaite czynniki - na przykład problemy z krążeniem mają wpływ na zaburzenia erekcji. Takich możliwości jest jednak dość sporo, zatem w przypadku długotrwałych kłopotów z utrzymaniem wzwodu, warto zgłosić się do odpowiedniego specjalisty. Pomoże on dobrać najbardziej odpowiednią drogę leczenia, aby szybko i bez problemu pozbyć się takich niekomfortowych i w wielu przypadkach wstydliwych sytuacji. 

Zaburzenia erekcji - przyczyny

Problemy z erekcją nie są same w sobie chorobą, ale mogą ją maskować. Wśród najpopularniejszych przyczyn występowania zaburzeń erekcji wymienia się między innymi:

  • przyjmowanie niektórych leków - szczególnie niekorzystny wpływ na układ płciowy mogą mieć hormony oraz leki antydepresyjne,
  • przebyte urazy - problemy z erekcją powodowane są często przez złamania prącia, a także kontuzje biodra czy miednicy,
  • problemy natury psychicznej - na życie seksualne ogromny wpływ ma również samopoczucie obu ze stron - depresja bądź też długotrwałe zmęczenie skutecznie uniemożliwia mężczyźnie uzyskanie erekcji,
  • schorzenia układu naczyniowego - problemy z ciśnieniem krwi, przebyte udary czy też zawały - taka historia choroby również sprawia, że u danej osoby mogą występować częste problemy z utrzymaniem erekcji,
  • nieprawidłowy tryb życia - spożywanie znacznej ilości alkoholu, a także palenie papierosów obniża libido, co może prowadzić prosto do trudnych do wyleczenia problemów z erekcją. Na życie seksulane niekorzystny wpływ ma także zła dieta, jak również brak aktywności fizycznej. 

Pojedyncze problemy tego typu nie powinny być dla nikogo powodem do niepokoju. W sytuacji, gdy takie dolegliwości nie znikają, warto zastanowić się nad wizytą u specjalisty. Zlecone przez niego badania pozwolą wykluczyć wystąpienie innych schorzeń - na przykład układu moczowego czy krążenia. 

Problemy z erekcją, a choroby układu krążenia

Kłopoty z krążeniem - na przykład niskie ciśnienie krwi - to jedna z wielu przyczyn występowania zaburzeń erekcji. Na sprawność seksualną mogą także wpływać leki, których zadaniem jest regulowanie ciśnienia u danej osoby. 

Zaburzenia erekcji mogą wskazywać na poważne problemy z układem naczyniowo-krążeniowym. Pojawiają się one bowiem przy miażdżycy, chorobie wieńcowej, nadciśnieniu, a także cukrzycy. Osoby, które cierpią na tego typu schorzenia nie powinny przyjmować suplementów diety mających na celu wywołanie erekcji. Zawierają one bowiem syldenafil, który powoduje udrożnienie naczyń krwionośnych. Choroby układu krążenia powinny być stale monitorowane przez lekarzy specjalistów. Leczenie takie może również uwzględniać rozwiązanie problemów z utrzymaniem wzwodu. O takich czynnościach decyduje jednak sam lekarz - nie warto przyjmować żadnych suplementów na własną rękę, gdyż skutki uboczne ich działania mogą być niebezpieczne dla osób z problemami krążenia.