Dieta na potencję

Udostępnij

Rynek farmakologiczny oferuje zainteresowanym wiele leków oraz suplementów diety, które mogą pomóc w przedłużeniu erekcji czy też podniesieniu libido. Oczywiście najpopularniejszym z nich jest viagra, czyli słynna niebieska tabletka. Produkt ten dostępny jest w Polsce jedynie na receptę, ale w aptekach znaleźć można również dostępne od ręki suplementy diety, które posiadają przecież dokładnie ten sam składnik aktywny.

Znacznie zdrowszą alternatywą dla leków i suplementów są naturalne afrodyzjaki. Są one nie tylko bezpieczne dla zdrowia (nie powodują efektów ubocznych), ale również wyjątkowo skuteczne.

Dieta na potencję - co wybrać?

Wzmocnienie potencji oraz libido możliwe jest nie tylko za pośrednictwem produktów medycznych. Równie skuteczne są naturalne produkty, które dostępne są praktycznie od ręki. Naturalne afrodyzjaki nie uczulają, ani nie powodują żadnych skutków ubocznych - są zatem idealnym rozwiązaniem dla każdego! Dieta mężczyzny, który chciałby poprawić swoje libido, powinna obfitować przede wszystkim w witaminę D, cynk oraz selen. Takie składniki mineralne zawarte są na przykład w rybach, chudych mięsach, ziarnach oraz pestkach słonecznika, a także roślinach strączkowych. Do diety na potencję warto włączyć również skorupiaki oraz owoce morza, które zawierają wiele cennych elementów - te produkty spożywcze są również znane jako bardzo skuteczne afrodyzjaki.

Osoby, które mają problemy z utrzymaniem erekcji czy spadkiem libido, powinny wystrzegać się spożywania:

  • alkoholu - to samo tyczy się papierosów czy narkotyków. Używki tego typu wpływają niekorzystnie na funkcjonowanie całego organizmu - również układu płciowego;
  • przetworzonej żywności - jedzenie tego typu jest niezdrowe i zawiera mnóstwo konserwantów, a także szkodliwych dla zdrowia tłuszczów;
  • gotowych dań - takie jedzenie przygotowuje się zazwyczaj z najtańszych składników, które nie posiadają żadnych wartościowych składników mineralnych;
  • nadmiernej ilości cukru - spożywanie zbyt dużej ilości słodyczy może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Unikanie produktów, które mają w sobie dużo cukru, pozwala na znacznie lepsze funkcjonowanie całego organizmu.

Na całkowity brak bądź zaburzenia erekcji wpływ ma również długotrwały stres. Zdenerwowanie oraz przemęczenie to czynniki, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Stosunek płciowy w takim stanie może być zatem bardzo niekomfortowy - jeśli w ogóle dojdzie do skutku. Innym czynnikiem, który może spowodować problemy w życiu seksualnym, jest brak aktywności fizycznej. Sprawność seksualna zależy w dużej mierze od kondycji - warto zatem o nią zadbać i nie zaniedbywać ćwiczeń.

Warto również pamiętać, że problemy z erekcją mogą mieć różne podłoże. Problem ten nie jest sam w sobie chorobą, ale może być jej skutkiem. W przypadku długotrwałych problemów na tym tle, warto udać się do specjalisty, który wykluczy ewentualne schorzenia, a także wytyczy skuteczną drogę do całkowitego pozbycia się tego niekomfortowego problemu.