Tabletki na potencję a alkohol

Udostępnij

Zaburzenia erekcji są niezwykle częstym zjawiskiem. Dolegliwości tego typu występują u mężczyzn na całym świecie i mogą wynikać z wielu czynników. Niestety problemy z utrzymaniem erekcji są wciąż tematem tabu. Bardzo rzadko omawia się ten temat, a wizyta u lekarza kojarzy się wielu osobom z przyznaniem się do swojej słabości i słabej formy seksualnej. Z tego powodu wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jakie są zależności pomiędzy tabletkami na potencję a alkoholem.

Problemy z potencją - przyczyny

Przyczyny zaburzeń erekcji są naprawdę różne. Warto jednak pamiętać, że dolegliwości tego typu same w sobie nie są chorobą, ale mogą maskować pewne schorzenia - na przykład związane z układem moczowym czy też naczyniowo-krążeniowym. Spośród najczęstszych przyczyn występowania problemów z utrzymaniem wzwodu wymienia się:

problemy natury psychologicznej - długotrwała depresja lub też przemęczenie mogą niekorzystnie wpływać na życie seksualne każdego,
przyjmowanie niektórych leków - na potencję mają dość spory wpływ niektóre leki psychotropowe czy też hormonalne,
schorzenia układu naczyniowo-krążeniowego - problemy z erekcją przytrafiają się osobom, które doświadczyły w życiu udaru bądź też zawału, a także cierpią z powodu niskiego ciśnienia,
niezdrowy tryb życia - zaburzenia erekcji często występują u osób, które nadużywają alkoholu bądź też palą papierosy. Używki tego typu wpływają negatywnie na cały organizm, zatem mogą również przeszkadzać w prowadzeniu satysfakcjonującego życia seksualnego,
nieprawidłowa dieta - wiele produktów wpływają niekorzystnie na potencję mężczyzny. Wśród najbardziej szkodliwych wymienia się właśnie przywołany już alkohol, a także produkty przetworzone i gotowe dania,
brak aktywności fizycznej - pozostanie w odpowiednio dobrej formie fizycznej gwarantuje także zadowolenie z życia seksualnego.

Długotrwałe występowanie problemów z erekcją powinno być zbadane przez lekarza specjalistę. Wizyta tego typu nie jest wcale bolesna i trwa naprawdę krótko - może przede wszystkim pomóc określić konkretne przyczyny takiego stanu, jak również je wyeliminować.

Tabletki na potencję - czy można łączyć z alkoholem?

Przyjmowanie suplementów diety, które mają wzmocnić erekcję, jest obecnie bardzo popularnym zjawiskiem. Tego typu specyfiki dostępne są bowiem bez recepty - i to w praktycznie każdej aptece! Są również bardzo tanie, więc inwestycja w nie nie przynosi wcale wielkiego obciążenia finansowego. Warto pamiętać jednak, że nadużywanie takich suplementów sprawia, że przestają one po prostu działać. 

Nie należy również łączyć tabletek na potencję z alkoholem - różnego rodzaju trunki, zwłaszcza w nadmiernej ilości, wpływają negatywnie na możliwość utrzymania erekcji. W przypadku problemów ze wzwodem, należy zatem całkowicie unikać napojów alkoholowych, gdyż mogą one znacznie pogłębić takie dolegliwości. Łączenie takich leków z alkoholem może przynieść również niepożądane skutki uboczne np. powodować uczulenia. Nie warto zatem ryzykować - osoba, która decyduje się na spożycie tego typu preparatu na erekcje, powinna całkowicie przestrzegać zaleceń lekarza czy też farmaceuty.