Czy feromony naprawdę działają?

Udostępnij

Problemy z utrzymaniem wzwodu dotykają niestety coraz więcej mężczyzn na całym świecie. Takie dolegliwości pojawiają się bez względu na wiek czy status materialny. Na szczęście zaburzenia erekcji czy spadki libido można skutecznie wyleczyć. Jedną z bardziej skutecznych metod jest przyjmowanie rozmaitych suplementów diety lub też zainwestowanie w naturalnie występujące afrodyzjaki. Sposobem na pobudzenie są także feromony - jednak czy one naprawdę działają?

Feromony - czym są?

Feromony to nazwa lotnych związków chemicznych, które wydzielają rozmaite organizmy - na przykład ludzie czy zwierzęta. Przyjęło się, że takie substancje odpowiadają również za powodzenie seksualne i zwiększenie zainteresowania płci przeciwnej. Związki tego typu - wbrew powszechnej opinii - nie mają wcale zapachu, zatem są praktycznie nieuchwytne dla węchu człowieka. Feromony odbierane są za pośrednictwem narządu o nazwie VNO, który zlokalizowany jest w okolicach przegrody nosowej każdej osoby. 

Sztuczne feromony - które sprzedawane są w rozmaitych sklepach stacjonarnych oraz internetowych - tworzy się w specjalnie przygotowanych laboratoriach. Co ciekawe, znacznie więcej takich produktów tworzonych jest z myślą o mężczyznach. Wśród wielu sztucznych feromonów, jakie dostępne są na rynku, wyróżnić można:

  • androstenon - to feromon męski, który jednoznacznie kojarzy się z siłą i dominacją. Występuje najczęściej w ślinie oraz pocie;
  • androstadienon - taki feromon występuje, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Wpływa znacząco na emocje, zwiększa tętno, a także przyspiesza oddech;
  • estratetraenol - feromon kobiecy, który ma za zadanie wywołać w oczach mężczyzny obraz kobiety seksownej, a także otwartej na nowe przygody.

Rodzajów takich feromonów jest naprawdę dużo - zainteresowani takimi produktami na pewno znajdą coś idealnego dla siebie.

Działanie feromonów

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy feromony działają. Istnieje jednak wiele naukowych badań, które potwierdzają tę teorię. Z pewnością każdy człowiek będzie reagował na daną substancję inaczej. Odczucia związane z danym związkiem lotnym mogą się od siebie różnić, zatem warto koniecznie zapoznać się z opiniami użytkowników, zanim zdecydujemy się na zakup któregoś z proponowanych sztucznych feromonów. 

Feromony mają przede wszystkim zwiększyć atrakcyjność danej osoby w oczach przeciwnej, bądź tej samej płci. Takim roztworom przypisuje się często jakieś cudowne działania. Według wielu opinii mężczyzna, który skropi się feromonami, będzie miał niezwykle duże powodzenie wśród kobiet. Jeśli natomiast dojdzie do stosunku seksualnego z wybranką, będzie on z pewnością niezapomniany i bardzo zmysłowy. 

Na rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu. Ich działanie może być potwierdzone wieloma badaniami czy pozytywnymi opiniami. By jednak być całkowicie pewnym ich działania, warto po prostu przetestować je na sobie. Być może zdarzy się właśnie tak, że zadziałają one doskonale i skutecznie pomogą w nawiązaniu bliższych znajomości z płcią przeciwną.