Jak działają tabletki na potencję?

Udostępnij

Problemy z potencją są obecnie bardzo popularnym zjawiskiem. Na dolegliwości tego  typu skarżą się mężczyźni w każdym wieku - bez względu na status społeczny czy też pochodzenie. Problem taki jest jednak wciąż tematem tabu. Wizyta u lekarza czy przyznanie się do takich problemów są jednoznaczne z porażką. A szkoda, gdyż taki niekomfortowy stan można przecież wyleczyć. A zatem: jak działają tabletki na potencję?  

Zaburzenia erekcji - przyczyny

Przyczyn problemów natury seksualnej u mężczyzn może być naprawdę wiele. Na taki stan mogą mieć wpływ na przykład przebyte urazy, takie jak złamanie prącia czy kontuzja miednicy lub biodra. Zaburzenia erekcji pojawiają się równie często przy rozmaitych chorobach układu krążenia. Są skutkiem przebycia udaru, zawału, a także chorowania na cukrzycę czy miażdżycę. Niekorzystny wpływ na życie seksualne mogą mieć także problemy natury psychicznej. Stres i długotrwałe zmęczenie to czynniki, które przeszkadzają w prowadzeniu udanego życia seksualnego - podobnie jest z depresją bądź też problemami w związku.

Szczególnie częstą przyczyną występowania takich dolegliwości jest nieprawidłowy tryb życia. Impotencja dotyka bardzo często palaczy, a także osoby nadużywające alkoholu. Trunki wysokoprocentowe są przez wielu uważane za doskonały afrodyzjak. Nic bardziej mylnego! Alkohol rozrzedza bowiem krew, w wyniku czego utrzymanie erekcji przez dłuższy czas - na przykład do wykonania stosunku płciowego - może być prawdziwym wyzwaniem. Podobnie jest z narkotykami, które wpływają przecież negatywnie na funkcjonowanie całego organizmu, a układ płciowy nie jest w tym wypadku wyjątkiem. 

Na zaburzenia erekcji mogą też mieć wpływ przyjmowane leki. Chodzi głównie o hormony oraz leki psychotropowe, które obniżają nastrój czy wywołują zmęczenie. Niekorzystnie działają także leki, których zadaniem jest regulowanie ciśnienia krwi.

Tabletki na potencję - jak działają?

Na rynku farmaceutycznym można znaleźć wiele suplementów diety, a także produktów przeznaczenia medycznego, które mają szybko poprawić libido, a także doprowadzić do przedłużenia erekcji. Leki te są zazwyczaj bardzo skuteczne, gdyż jako składnik aktywny zawierają syldenafil. Związek ten odpowiada za udrożnienie naczyń krwionośnych, dzięki czemu do prącia może wpłynąć znacznie więcej krwi. Tabletki tego typu połyka się lub rozgryza zazwyczaj godzinę przed planowanym stosunkiem tak, by składnik aktywny zdążył wykonać swoje zadanie. 

Suplementy takie - w przeciwieństwie do słynnej niebieskiej tabletki, czyli Viagry - dostępne są praktycznie od ręki. Dostać je można w każdej aptece, a ich zakup nie wymaga okazania recepty od lekarza. Zaletą wybrania takiego specyfiku jest również fakt, że jest on z reguły stosunkowo tani, zatem zakup taki nie jest dla żadnego mężczyzny zbyt dużym obciążeniem finansowym - może za to przynieść naprawdę wiele korzyści. Przed użyciem takich leków, warto jednak skonsultować się z odpowiednim lekarzem lub chociaż farmaceutą, który może doradzić najlepsze do danej sytuacji rozwiązanie.